Monika Stawasz – Tłumacz języka hiszpańskiego

Tłumaczenia zwykłe i tłumaczenia przysięgłe deklaracji podatkowych PIT / CIT na język hiszpański

tłumaczenia deklaracji podatkowych PIT / CIT na język hiszpański

Kiedy potrzebujesz tłumaczenia deklaracji podatkowych PIT / CIT na język hiszpański?

Inwestowanie za granicą przestało być czymś nieosiągalnym, a w Hiszpanii trwa obecnie boom zakupowy na rynku nieruchomości i to nie tylko za sprawą Polaków. Jeśli i Ty przymierzasz się do inwestycji w tym kraju, to prędzej czy później będziesz potrzebować profesjonalnego tłumaczenia deklaracji podatkowych PIT / CIT na język hiszpański. Wymóg ten może dotyczyć najbardziej znanych polskich formularzy (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-11, PIT-O, PIT-B, VAT), które mają zostać przetłumaczone na język hiszpański, jak i innych dokumentów finansowych, takich jak między innymi sprawozdań finansowych, wyciągów z rachunków bankowych i urzędowych poświadczeń odbioru (UPO). Co zrobić jeśli na drodze do wymarzonego M w słonecznej Hiszpanii pojawi się potrzeba wykonania tłumaczenia deklaracji podatkowych?

Pewne jest to, że tłumaczenia deklaracji podatkowych nie uda się wykonać samodzielnie, a spora część urzędów skarbowych oraz instytucji finansowych i prawnych zarówno w naszym kraju, jak i w Hiszpanii wymaga tłumaczenia uwierzytelnionego (tzw. „przysięgłego”) deklaracji podatkowych PIT / CIT. Nie jest to jednak regułą i dlatego zawsze warto się upewnić, czy tłumaczenie poświadczone przez tłumacza przysięgłego jest w rzeczywistości konieczne i czy np. bankowi nie wystarczy przedstawienie tłumaczenia zwykłego, które choć nadal wykonywane przez profesjonalistę w dziedzinie tłumaczeń, wygeneruje mniejsze koszty.

Skorzystaj z usług profesjonalnego tłumacza

Niezależnie od tego, z którym formularzem PIT / CIT mamy do czynienia, przygotowanie profesjonalnego tłumaczenia deklaracji podatkowych jest trudne. Wiąże się bowiem z koniecznością operowania specjalistycznym słownictwem i specyficzną terminologią związaną z dziedzinami takimi jak prawo, finanse czy księgowość. Kolejną trudnością jest format dokumentów finansowych i formularzy deklaracji podatkowych PIT / CIT. Tłumaczenie wymaga odzwierciedlenia tego formatu po to, by zachować czytelność przetłumaczonego dokumentu względem jego oryginału w języku polskim.

Dlatego też wybierając tłumacza do przygotowania profesjonalnego tłumaczenia deklaracji podatkowych PIT / CIT na język hiszpański, skorzystaj z oferty specjalisty, tłumacza zaznajomionego z przepisami prawa oraz specjalistycznym słownictwem, który wesprze Cię w procesie zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Sensu Stricto Tłumaczenia Prawnicze od lat wspiera polskich inwestorów w Hiszpanii i może pomóc spełnić również Twoje marzenia. Potrzebujesz specjalisty do wykonania tłumaczenia deklaracji podatkowych? Skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz swój adres e-mail aby móc pobrać zasób